בידוד אקוסטי

.

לצלולוז יש פתרונות אקוסטיקה. אקוסטקאים משתמשים בצלולוז בכל העולם, חומר הצלולוז נמצא ב- בתי מלון, בתי חולים, אולפני הקלטה, בתי ספר, מבני ציבור שונים, בתי מגורים ועוד. צלולוז הוא החומר הטוב ביותר ליצירת אקוסטיקה. צלולוז משמש לטווח ארוך ומאחד כמה פרמטרים חשובים, בנוסף עמיד לאש ומבודד תרמי. את החומרים לבידוד אקוסטי אפשר לחלק לקבוצות לפי צורך:

מעבר קול

בתקן מגורים נדרש כ 50 DB הפחתת קול בין דירות. פרופיל 5 ס”מ עם לוח גבס רגיל אחד מכל צד יחד עם מילוי בידוד 360 נקבל תוצאה של 54 DB ועובי קיר 7.5 ס”מ.

עם חומר הבידוד 360 נוכל לא לשמוע את השכנים בבית או במשרד.

איך חומרים אחרים מגיעים לתקן? נפוץ מאוד בבניה רווייה להשתמש בקיר בלוק בעובי 20 ס”מ או בטון, עם טיח בשני הצדדים. קיר במסוג זה נותן תוצאה של 48 DB, הבדלים לא משמעותיים בין בלוק רגיל, בטון, פומיס או איטונג עם עובי קיר 30 ס”מ.קירות הבנויים מלוחות גבס עם קונסטרוקציה עץ או פלדה יעילים יותר משום שניתן לבנות שילוב של חומרים שונים וליצור שכבת אוויר דומה. בשימוש בצמר סלעים דיחסות 60 ק”ג/ מ”ק, שתי פלטות גבס מכל צד וקיר כפול עם מרווח אוויר בינהם (בין שני קירות) מתקבלת תוצאה 52 DB. עובי קיר יחד עם 2 לוחות גבס, פרופיל 10 ס”מ עם 2 פלטות, רווח אוויר ועוד קיר דומה הגענו לעובי קיר 30 ס”מ (מפרט Knauf). לוחות קלקר או פוליאוריטן אין תכונות אקוסטיות.

בידוד 360 חוסך 22.5 ס”מ עובי קיר עם תוצאות אקוסטיות טובות יותר מהמתחרים בנוסף לאקוסטיקה מתקבל בידוד תרמי מעולה.