חומר ידידותי לסביבה

.
בנייה ירוקה

בנייה ירוקה הנקראת גם בנייה בת קיימא, הינה בנייה הידידותית לסביבה ובריאה לדיירי הבית ולמשתמשים בחומרי הבנייה. בנייה ירוקה מעודדת בחיסכון באנרגיה, כמו חשמל מים וחומרי גלם. בנייה ירוקה נעשית על ידי חומרים ממוחזרים, מטרת ליצור סביבה שתהייה נעימה למגורים ובריאה לקבלנים העובדים איתה. בבנייה ירוקה נמנעים מלפגוע במשאבים טבעיים מתכלים ובאיכות הסביבה.

מבנים הם הגורמים המרכזים לפליטת מזהמים ואחראיים לכ-40% מצריכת האנרגיה העולמית. עם השנים הדרישה לבנייה ירוקה רק עולה. ישנם היתרונות רבים במבנים ירוקים, הם פולטים פחות חומרים מזהמים לאוויר, ישנם פחות חומרים הפולטים קרינה, אווירה נוחה בבית, תאורה טבעית החוסכת בחשמל. על ידי בנייה ירוקה אנחנו חוסכים בעלויות תחזוקת הבית, בנייה ירוקה כדאית כלכלית לטווח הארוך. בנייה ירוקה מתוכננת בהתחשבות של האקלים והסביבה.

איך בונים בשיטת בנייה ירוקה?
בונים תוכנית בנייה עם בידוד תרמי יעיל על גגות, קירות והחלונות. כשאנחנו מבודדים את הבית אנחנו יוצרים אווירה נעימה בבית ללא כל התערבות חיצונית כמו מזגן. יחד עם הבידוד התרמי אנחנו מקבלים בידוד אקוסטי. בנייה ירוקה נעשית תוך שימוש בחומרים בריאים אשר לא מזיקים לפועלי המבנה. בוחרים בחומרים החוסכים באנרגיה כמו נורות LED הצורכות פחות חשמל ועוד.