בידוד אקוסטי

לצלולוז יש פתרונות אקוסטיקה. אקוסטקאים משתמשים בצלולוז בכל העולם, חומר הצלולוז נמצא ב- בתי מלון, בתי חולים, אולפני הקלטה, בתי ספר, מבני ציבור שונים, בתי מגורים ועוד. צלולוז הוא החומר הטוב ביותר ליצירת אקוסטיקה. צלולוז משמש לטווח ארוך ומאחד כמה פרמטרים חשובים, בנוסף עמיד לאש ומבודד תרמי. את החומרים לבידוד אקוסטי אפשר לחלק לקבוצות לפי צורך:

מעבר קול

בתקן מגורים נדרש כ 50 DB הפחתת קול בין דירות. פרופיל 5 ס"מ עם לוח גבס רגיל אחד מכל צד יחד עם מילוי בידוד 360 נקבל תוצאה של 54 DB ועובי קיר 7.5 ס"מ.

עם חומר הבידוד 360 נוכל לא לשמוע את השכנים בבית או במשרד.

 איך חומרים אחרים מגיעים לתקן? נפוץ מאוד בבניה רווייה להשתמש בקיר בלוק בעובי 20 ס"מ או בטון, עם טיח בשני הצדדים. קיר במסוג זה נותן תוצאה של 48 DB, הבדלים לא משמעותיים בין בלוק רגיל, בטון, פומיס או איטונג עם עובי קיר 30 ס"מ.קירות הבנויים מלוחות גבס עם קונסטרוקציה עץ או פלדה יעילים יותר משום שניתן לבנות שילוב של חומרים שונים וליצור שכבת אוויר דומה. בשימוש בצמר סלעים דיחסות 60 ק"ג/ מ"ק, שתי פלטות גבס מכל צד וקיר כפול עם מרווח אוויר בינהם (בין שני קירות) מתקבלת תוצאה 52 DB. עובי קיר יחד עם 2 לוחות גבס, פרופיל 10 ס"מ עם 2 פלטות, רווח אוויר ועוד קיר דומה הגענו לעובי קיר 30 ס"מ (מפרט Knauf). לוחות קלקר או פוליאוריטן אין תכונות אקוסטיות.

בידוד 360 חוסך 22.5 ס"מ עובי קיר עם תוצאות אקוסטיות טובות יותר מהמתחרים בנוסף לאקוסטיקה מתקבל בידוד תרמי מעולה.

תמונה דוגמא לבידוד תקרה

בידוד תרמי ואקוסטי

צריכים לבודד את הבית או המשרד? צרו קשר בידוד 360 כבר ידאגו לשאר

בליעת (ספיגת) קול

לצורך הפחתת הד או קול חוזר, משתמשים במספר רחב של מוצרים. כל משטח קשיח כמו בטון או קיר מבלוק מחזיר הד, קיר מעץ או גבס מחזיר קצת פחות. כדי למנוע החזרת הד משתמשים בספוגים שונים כמו תבניות ביצים, מלמין, בדים, תקרות מגבס מחורר, לוחות מינרלים, פח מחורר ועוד. מצלילוז עושים טיח אקוסטי, מתיזים שכבה של צלולוז מעל תקרות פריקות לשיפור ספיגה של הקול. משתמשים בצלולוז כמוצר גלוי בשטחים ציבוריים גדולים כמו עולמות ספורט, בריכות שחיה, תאטרונים, עולמות ומשרדים. היתרון של התזת צלולוז הוא אחידות, אין חיבורים, מספר גוונים לעיצוב, ניתן להגיע עד 90 NRC. כמעט ואין חומרים שיכולים להגיע ל90 אחוז ספיגה של קול, רוב המוצרים נעים בין 15 עד 40 אחוז.

קול הולם

בבניה רוויה בונים קונסטרוקציה מבטון וברזל, ברזל מעביר קול. בישראל מתחת לרצפות מעבירים צנרת מים ועושים מילוי באבן גרוס, מעל מרצפים בשיטה רטובה. קשה מאוד לפתור בעית קול הולם בשיטה זאת. ישנו פתרון טוב בטיפול מלמעלה, משתמשים ביריית גומי וכדומה, שיטה זאת יכולה להגיע להפחת של 15 DB ולא יותר מכך.

עם בידוד 360 לא צריכים לשמוע רעשים מהקומה העליונה.

עם בידוד 360 יש לנו מספר פתרונות והם:

על התקרה במקום טיח רטוב לבצע טיח יבש מלוח גבס עם קונסטרוקציה ובידוד צלולוז אנו מקבלים תוצאות טובות יותר מ15DB  עד 70DB תלוי בעובי. מלמעלה ניתן לבנות קונסטרוקציה מעץ ולמלא בצלולוז, נקבל תוצאה מצויינת של מעל 50 DB עם בונוס של בידוד תרמי. הרבה יותר נוח לעבוד עם בניה מקונסטרוקציה פלדה או עץ, העובי שנוצר ממלאים בצלילוז ומקבלים בידוד אקוסטי ותרמי, חסין אש וללא חרקים ועובש. רוב הבניה בעולם הבנויה מעץ ופרופילי פלדה דקת דופן מבודדים עם צלולוז.

בידוד 360 מבודד מעבדות מפני רעש

דוגמא לקיר אקוסטי

בידוד אקוסטי במעבדה

לא מתפשרים על הבידוד האקוסטי! בוחרים בבידוד 360

Call Now Buttonשינוי גודל גופנים